Trening, a stres

Codziennie jesteśmy narażeni na nowe dawki stresu. Mnogość obowiązków, brak czasu na odpoczynek powodują, że poziom stresu w naszym organizmie wzrasta. W takich sytuacjach nasz organizm wytwarza dwa, niekorzystne dla zdrowia hormony: adrenalinę oraz kortyzol. Ich działanie sprawia, że jesteśmy bardziej zmęczeni, tracimy odporność, a organizm jest podatny na problemy z nadciśnieniem czy podwyższonym poziomem cukru we krwi.


Czytaj dalej...

Zdrowe odżywianie

Piękna sylwetka jest marzeniem wielu z nas. Ale czy mamy świadomość tego, co zrobić, aby uzyskać zadowalający efekt? Aktywność fizyczna i regularne treningi są ważnym elementem w dążeniu do wymarzonej sylwetki, ale czy jedynym? Oczywiście, że nie. Niezbędna jest również zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta.


Czytaj dalej ...

Pielęgnacja ciała

Wygląd naszego ciała ma bardzo duży wpływ na nasz wizerunek, ale także na samopoczucie. To właśnie dlatego poświęcamy tak dużo uwagi aktywności fizycznej oraz zdrowemu odżywianiu. Gwarantuje nam to zgrabną figurę i jędrne ciało, które z kolei wpływa na naszą samoocenę.


Czytaj dalej ...


Styl życia

Sport to nie tylko zmiana wyglądu fizycznego – coraz częściej mówi się, że bycie „Fit” to trening i zdrowe odżywianie – czyli swojego rodzaju styl życia. Wszyscy wiemy jak bardzo istotny wpływ ma ruch dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Podczas ćwiczeń czy jakimkolwiek ruchu związanym ze sportem, organizm wydziela substancje endorfiny, które mają duże znaczenie dla dobrego samopoczucia.


Czytaj dalej ...

Zdrowe nawyki

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce oraz silnym i zdrowym organizmie. Jednak droga do osiągnięcia tego celu nie jest łatwa i wymaga od nas wielu wyrzeczeń, które skutecznie zniechęcają nas. Warto jednak uświadomić sobie zalety jakie daje nam zdrowy tryb życia i wprowadzenie na co dzień zdrowych nawyków. Nie musimy od razu zastosować wszystkich porad jakie znajdziemy w Internecie. Warto dać sobie czas!


Czytaj dalej...

Opalanie w solarium

Jeśli marzysz, aby latem pochwalić się ładną i równomierną opalenizną musisz zrezygnować z kremów brązujących i odwiedzić nowoczesne solarium, które jest wyposażone w profesjonalne łóżka do opalania. Jednak jak zadbać o skórę przed taką wizytą? Co zrobić, aby nasze ciało odpowiednio przyjęło solarium i aby można było cieszyć się opalenizną dłużej?


Czytaj więcej ...

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.