Styl życia

Czym jest styl życia?

Sport to nie tylko zmiana wyglądu fizycznego – coraz częściej mówi się, że bycie „Fit” to trening i zdrowe odżywianie – czyli swojego rodzaju styl życia. Wszyscy wiemy jak bardzo istotny wpływ ma ruch dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Podczas ćwiczeń czy jakimkolwiek ruchu związanym ze sportem, organizm wydziela substancje endorfiny, które mają duże znaczenie dla dobrego samopoczucia.


Jaki sport uprawiać dla endorfin?

Polepszenie samopoczucia pojawia się bez względu na rodzaj, dyscyplinę czy typ sportu który uprawiamy. Sporty różnią się od siebie ilością poświęcanego im czasu, natężeniem ćwiczeń i obciążeniem naszego organizmu. Od sportu rekreacyjnego do wyczynowego jest daleka droga, ale niezależnie czy uprawiamy go rekreacyjnie czy zawodowo, starajmy się by był on dla nas nie tylko wykonaniem obowiązków dla prawidłowej sylwetki, ale stylem życia, który lubimy i który daje nam zdrowie. Dzięki takiemu podejściu codziennie wstajemy z nową energią i uśmiechem!


Jakie są elementy zdrowego stylu życia?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć jakie są wyznaczniki zdrowego stylu życia. Mimo to są kwestie, które nie polegają dyskusji i o nich postanowimy się dzisiaj napisać nieco więcej. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas jest inny i w inny sposób reaguje na różne sytuacje. Różnimy się od siebie nie tylko wyglądem, ale także naszą historią, psychiką, a nawet motywacjami. Warto pamiętać, aby nie oszaleć i starać się wybierać mądrze – słuchać swojego organizmu.


8 elementów zdrowego stylu życia:

1. Aktywność fizyczna – to chyba nie polega żadnej wątpliwości? Każda aktywność fizyczna – niekoniecznie sport, ale również codzienne spacery czy dojście do pracy pieszo – przyspieszają naszą przemianę materii, ale również dostarczają niezbędnych endorfin i adrenaliny. Jeśli nie lubicie się przemęczać to zapraszamy do skorzystania z oferty Beauty Body Studio w Radomiu, gdzie wykonamy trening bezwysiłkowy przy pomocy Vacu Therm, który daje czterokrtnie szybsze efekty niż przy uprawianiu tradycynego sportu!

2. Zbilansowana dieta – jeśli marzymy o zdrowym organizmie, musimy o niego odpowiednio dbać. Zamiast stosować magiczne suplementy diet, lepiej zastosować naturalne i zdrowe produkty. Nasz organizm szybko nam za to podziękuję! Nie tylko poprawi się nasze samopoczucie, ale również np. cera.

3. Zwalczanie stresu – stres to jeden z najpoważniejszych problemów naszych czasów. Niestety wiele z nas nawet nie wie, że zmaga się z nim na co dzień. Udowodniono, że stres ma bardzo negatywne działanie na nasz organizm i samopoczucie, nawet jeśli nie wiemy, że się stresujemy. Najlepiej unikać sytuacji, które nas stresują, a najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy psychoterapeuty.

4. Dostarczanie odpowiedniej ilości wody – odpowiednia ilość wody to bardzo ważny czynnik, który wpływa pozytywnie na pracę całego naszego organizmu. Brak wody – picie jej w małych ilościach – może spowodować zawroty głowy, a nawet omdlenia! Dlatego warto pić przynajmniej 2 litry wody dziennie, a najlepiej skonsultować jej ilość z dietetykiem.

5. Sen i regeneracja – zbawienna moc snu i odpoczynku jest nam znana od tysięcy lat. W czasie snu organizm przywraca wszystko do normalnego trybu i ma czas na całkowitą regenerację. To właśnie dlatego po kilku bezsennych nocach jesteśmy niezdolni do logicznego myślenia.

6. Rezygnacja z używek – używki to ogromne zagrożenie dla naszego organizmu. Zarówno narkotyki, jak i papierosy, alkohol, a nawet kawa i herbata (w za dużych ilościach) bardzo negatywnie wpływają na funkcjonowanie naszych układów. Przykładowo nadmierne spożywanie alkoholu niszczy nasze białka w organizmie, których nie jesteśmy w stanie zregenerować i przywrócić.

7. Badania profilaktyczne – w dzisiejszych czasach bardzo głośno jest o tym, aby regularnie się badać. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni systematycznie odwiedzać specjalistów, aby sprawdzać stan swojego zdrowia. Dużo lepiej zapobiegać niż leczyć.

8. Przebywanie na świeżym powietrzu – świeże powietrze, słońce i kontakt z naturą pomagają nam przywrócić równowagę psychiczną. Może wydawać się to błahe i proste, ale codziennie spędzanie czasu na dworze spektakularnie działa na nasze samopoczucie! Mózg się dotlenia, organizm odpoczywa i jesteśmy gotowi do dalszego działania.

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.