Zdrowe nawyki

Zdrowe nawyki - dla zdrowia i ciała.

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce oraz silnym i zdrowym organizmie. Jednak droga do osiągnięcia tego celu nie jest łatwa i wymaga od nas wielu wyrzeczeń, które skutecznie zniechęcają nas. Warto jednak uświadomić sobie zalety jakie daje nam zdrowy tryb życia i wprowadzenie na co dzień zdrowych nawyków. Nie musimy od razu zastosować wszystkich porad jakie znajdziemy w Internecie. Warto dać sobie czas! Zacznijmy od jednej drobnej zmiany, przyzwyczajmy do niej siebie i swój organizm i dopiero wprowadzajmy kolejne zmiany. Gwarantujemy, że efekty będą warte wysiłku!


Jakie są zdrowe nawyki?

Woda – na dobre rozpoczęcia dnia

Postaraj się po przebudzeniu wypić co najmniej jedną szklankę wody. Najlepiej z dodatkiem soku z cytryny. Dzięki niej wyeliminujesz z organizmu zbędne toksyny oraz pobudzisz procesy metaboliczne. Woda wspomoże pracę nerek oraz przewodu pokarmowego, odciążając dzięki temu pracę wątroby.

Poranna szklanka wody to również zastrzyk dla naszej sprawności fizycznej – jest dodatkową dawką tlenu dla mięśni oraz aktywuje pracę mózgu, poprzez przyśpieszenie przewodzenia impulsów nerwowych.

Nie zapomnij o plasterku cytryny – to dodatkowa obrona przed wirusami czy bakteriami. Wspomaga odporność, a jest ona szczególnie ważna w nadchodzącym jesienno-zimowym okresie.

Zdrowe przekąski - zawsze pod ręką

W dzisiejszym tempie dnia ciężko znaleźć czas na posiłki bez pośpiechu. Ważne żeby przez brak czasu nie zastąpić pełnowartościowego posiłku czymś ‘na szybko’. Nie doprowadzajmy do sytuacji kiedy jesteśmy tak głodni, że obojętnym staje się co zjemy, byleby było to szybko i dużo. W takich sytuacjach zamiast lecieć do sklepu po niezdrowe przekąski czy fast-foody, miejmy przy sobie zdrowe przekąski, które zaspokoją głód na kolejny czas.  Nie wymaga to dużej ilości czasu i nie jest trudne w przygotowaniu a obroni przed atakami obżarstwa i złamaniem założeń żywieniowych.

Imprezy – z umiarem

Nie odkładaj posiłków w trakcie dnia dlatego, że wieczorem jedzenia pod dostatkiem. Przed wyjściem na imprezę zjedz w domu przynajmniej lekki posiłek. Zmniejszysz tym prawdopodobieństwo sięgnięcia po niezdrowe przekąski. Pozwól sobie na więcej ale kontroluj to. Ważne żeby nie popadać w skrajności.

Etykiety – naucz się oceniać skład

To, że produkt wygląda na zdrowy, wcale nie oznacza, że jego skład to potwierdzi. Najczęstszym alarmem powinna być dla nas długa lista składników zawartych w produkcie. Im jest ona dłuższa, tym zazwyczaj gorzej. Jeżeli naturalny składnik jest zastąpiony jego chemicznymi odpowiednikami, to będzie ich kilka aby osiągnąć ten sam efekt. Tak więc im mniej tym lepiej. Warto też, spojrzeć na zawartość cukrów czy słodzików. Tutaj zasada jest podobna – mniej znaczy lepiej. Kolejno nasz wzrok powinna zaniepokoić duża ilość E, czyli składników chemicznych. Nie wszystkie są szkodliwe, mimo to w znacznej większości.

Napoje też mają kalorie

Pamiętaj, żeby uważać nie tylko na to co jesz, ale również co pijesz. Napoje mogą zawierać równie wysoką kaloryczność co posiłki. Każdy napój, który posiada smak, jest traktowany przez organizm jako pożywienie. Kalorie dostarczane w postaci napojów gazowanych, soków czy smakowych kaw, mają tak samo negatywny wpływ jak te dostarczane z pożywienia.

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.